Press "Enter" to skip to content

Cestovanie do Chorvátska od 1.4.2021.

Občania SR, ako aj občania iných krajín EÚ patriacich do Schengenského priestoru, môžu voľne cestovať v rámci zmluvných krajín. Za posledný rok však pribudli obmedzenia zdôvodnené epidemiologickou situáciou v súvislosti s vírusovým ochorením Covid-19.

Krajiny si stanovujú individuálne podmienky pre vstup na svoje územie, popričom prebieha snaha o štandardizáciu týchto podmienok na medzinárodnej a globálnej úrovni. Medzi najaktívnejších v takomto snažení patria krajiny, ktorých hospodárstvo výrazne ovplyvňuje medzinárodný cestovný ruch.

Image by Ivan Ivankovic from Pixabay

Chorvátsko, tradične najobľúbenejšia prímorská dovolenková destinácia pre obyvateľov Slovenska, stanovilo od 1.4.2021 nové epidemiologické podmienky vstupu na svoje územie.

Vstup pre občanov SR je možný pri splnení jednej z nasledovných podmienok:

  • výsledok PCR testu schváleného EÚ preukazujúci neinfekčnosť cestujúcej osoby vírusom SARS-COV-2, nie starší ako 48 hodín pred príchodom na vstupný hraničný priechod,
  • výsledok antigénového rýchlotestu schváleného EÚ preukazujúci neinfekčnosť cestujúcej osoby vírusom SARS-COV-2, nie starší ako 48 hodín pred príchodom na vstupný hraničný priechod. Pri pobyte presahujúcom 10 dní je potrebné do 10-teho dňa test zopakovať.
  • lekárske potvrdenie o prekonaní infekcie vírusom SARS-COV-2 najneskôr pred 180 dňami,
  • výsledok PCR testu alebo antigénového rýchlotestu schváleného EÚ preukazujúci prítomnosť infekcie cestujúcej osoby vírusom SARS-COV-2, nie starší ako 180 dní a zároveň nie čerstvejší ako 11 dní pred príchodom na vstupný hraničný priechod,
  • osvedčenie o úplnom očkovaní proti COVID-19 vykonanom najmenej 14 dní pred príchodom na vstupný hraničný priechod,
  • nastúpenie do 10 dňovej karantény po vstupe na územie Chorvátska bez testu, ktorá sa skončí absolvovaním testu na neinfekčnosť cestujúcej osoby vírusom SARS-COV-2.

Vzhľadom na zmenu cestovateľských preferencií verejnosti z krajín EU sa dá očakávať zvýšený záujem o dovolenkové pobyty pri Jadranskom mori.

V súčastnosti platí zákaz cestovania do zahraničia za účelom rekreácie, ktorý, ako sa dá predpokladať aj kvôli zlepšeniu zdravotných podmienok príchodom teplejšieho a slnečnejšieho počasia, onedlho skončí.

Bohatá a prehľadná ponuka pobytov pri slovenskom mori od overejných cestovných kancelárií je k dispozícii na stránkach Travel.Sk.

Komentujte ako prvý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *