Press "Enter" to skip to content

Afroditin elixír mladosti

Petra Tou Ramiou je výnimočne krásna zátoka medzi Paphosom a Limassolom na Južnom Cypre. Je tiež známa ako Afroditina skala. Podľa starodávnej legendy sa práve tu zrodila a vystúpila na morský breh bohyňa krásy a lásky Afrodita. V neďalekej dedine Kouklia sa nachádza chrám zasvätený tejto bohyni. V staroveku to bola jedna z najväčších svätýň oddaných Afrodite. Počas slávenia bohyne sem prichádzali návštevníci z celého antického sveta.

Obrázok od Dimitris Vetsikas z Pixabay

O Petra Tou Ramiou existuje veľa mýtov a legiend. Hovorí sa, že ak oboplávate Afroditinu skalu, prinesie vám to večnú mladosť, krásu, šťastie, plodnosť a pravú lásku! Avšak vhľadom na hlboké a občas búrlivé vody v mori je viacej obľúbená upravená historka, že stačí, ak si na brehu zátoky namočíte len nohy. Voda je tu príjemná od mája až do neskorého októbra, čistá, ideálna na šnorchlovanie. Na túto výnimočnú kamienkovú pláž sa dostanete z parkoviska pri ceste schodíkmi a kamenným podchodom. Petra Tou Ramiou je vzdialená 25 km od Paphosu a 42 km od Limassolu.

Kvalitné ubytovanie v týchto strediskách na Južnom Cypre si môžete pozrieť TU. Najbližšie termíny odletov z Bratislavy sú 28.7., 1.8.,4.8.,8.8.,11.8.

Ak sa Vám na pláži okúpať nepodarí, nezúfajte. Na to, aby ste našli svoju osudovú lásku vraj stačí, ak na pláži nájdete aspoň kamienok v tvari srdca. 🙂

Komentujte ako prvý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *