Press "Enter" to skip to content

Usmernenie k požiarom v Grécku

V súvislosti s rozsiahlymi požiarmi na viacerých miestach v Grécku, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vyzýva slovenských občanov, ktorí sa už v Grécku nachádzajú, aby rešpektovali pokyny záchranných zložiek a miestnych orgánov. V prípade, že sa vyskytujete v ohrozenej lokalite a dostali ste výstražnú SMS správu o potrebe evakuovať sa, urobte tak čo najrýchlejšie. Varovné SMS správy sprevádzané silnou zvukovou výstrahou sú zasielané na všetky aktivované mobilné telefóny (domáceho obyvateľstva aj cudzincov) v konkrétnej lokalite v gréckom aj anglickom jazyku.

Tohto roku Grécko čelí mimoriadne náročnej situácii, kedy po desiatich dňoch extrémnych horúčav bojuje naraz s desiatkami lesných požiarov prakticky na celom území krajiny. Obrovské požiare sú aktuálne hlásené z ostrova Evia, z regiónu Mani na Peloponéze a zo svahu vrchu Parnitha severne od Atén. Kvôli pretrvávajúcemu teplu, suchu a vetru hrozí vznik nových požiarov, preto buďte ostražití, vyhýbajte sa zalesneným častiam krajiny a akýmkoľvek činnostiam, ktoré môžu spôsobiť požiar.

V prípade núdze je možné kontaktovať Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Aténach na pohotovostnej linke +30 6932 40 80 28

ZDROJ
Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr

Komentujte ako prvý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *