Press "Enter" to skip to content

Letná dovolenka 2021 v Bulharsku

Aktualizované 5. júla 2023

Ministerstvo turizmu Bulharskej republiky pozýva cestovateľov zo Slovenska stráviť bezpečnú dovolenku v Bulharsku.

Pre vstup do krajiny sa s ohľadom na zásady epidemiologickej bezpečnosti aktuálne požaduje splnenie jednej z nasledovných podmienok:

  • dokument o úplnom očkovacom programe proti COVID-19 a uplynutí 14 dní po poslednej dávke,
  • dokument preukazujúcim negatívny výsledok testu polymerázovej reťazovej reakcie (PCR) vykonaného maximálne do 72 hodín pred vstupom do krajiny alebo negatívny výsledok antigénneho testu na COVID-19 vykonaný maximálne 48 hodín pred vstupom do krajiny, od dátumu uvedenom na dokumente z vykonaného vyšetrenia,
  • dokument preukazujúci pozitívny výsledok testu metódou polymerázovej reťazovej reakcie (PCR) alebo rýchleho testu na antigén pre COVID-19 – u osôb prekonali ochorenie COVID-19 v období od 15. do 180. dní od dátumu uvedeného na dokumente z vykonaného vyšetrenia.

Doklad o teste musí uvádzať meno a priezvisko testovanej osoby, označenie a kontaktné údaje vystavujúceho laboratória, miesto a dátum vyhotovenia a nesporný výsledok testu napr. (NEGATIVE).
Pre deti do 5 rokov sprevádzané rodičmi sa test nevyžaduje.

Od 1.6. končí mimoriadna epidemiologická situácia. Aktualizáciu opatrení v Bulharsku cestujúci nájdu na stránkach Zastupiteľského úradu SR v Sofii alebo na stránkach Národného turistického informačného strediska .

O zmenách prinesieme čerstvé správy.

Odkaz:
Široká ponuka zájazdov do Bulharska od slovenských cestovných kancelárií a rakúskych cestovných kancelárií .

Komentujte ako prvý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *