Press "Enter" to skip to content

Dubaj – bezpečná destinácia pre jar 2021

Aktualizované 5. júla 2023

Ak hľadáte bezpečnú destináciu s kvalitnými službami a priamym letom z Viedne, Dubaj je jednou z najlepších možností. Spojené arabské emiráty plánujú do konca marca 2021 zaočkovať viac ako polovicu svojej populácie, okrem západných budú používať aj čínsku a ruskú vakcínu.

Aktuálna situácia

Podľa posledných správ našich klientov (január 2021), vo vonkajších priestoroch sa pohybujú návštevníci bez rúšok, tie sú povinné len v interiéri. „Klasický“ all-inclusive sa pretransformoval
na nový typ, kedy Vám na vyžiadanie naberá kuchár priamo v jedálni alebo si môžete objednať jedlo na izbu. Bary a á la carte reštaurácie sú vo väčšine hotelov zatvorené, prípadne je časovo obmedzená ich prevádzka. Plážové bary sú zväčša otvorené. Organizujú sa aj vybrané výlety podľa ponuky hotela prípadne miestneho organizátora.

PCR testy

Na vycestovanie do Dubaja budete potrebovať negatívny PCR test, nie starší ako 96 hodín – pozor 96 hodín sa počíta od vykonania testu, nie od oznámenia výsledku. Pred príletom budete vypĺňať vstupný formulár a počas celého pobytu musíte mať v telefóne nainštalovanú aplikáciu Dubai Smart App a potvrdenie o uzatvorení cestovného poistenia. Ďalšie testovanie absolvujete pred odchodom z Dubaja, podľa informácií od klientov je možné absolvovať test priamo na izbe hotela (za príplatok), v spoločných priestoroch hotela alebo na miestnej klinike. Po návrate na Slovensko v zmysle nariadení Úradu verejného zdravotníctva nastupujete do povinnej karantény – najskôr na piaty deň môžete absolvovať PCR test a až do jeho negatívneho výsledku ostávate v karanténe.

Cestovné poistenie

Cestovanie s koronavírusom prináša nové výzvy a riziká. Klienti sa obávajú predovšetkým pozitívneho PCR testu pred cestou (tým pádom nemožnosťou vycestovať a zarátania storno poplatkov) a ochorenia COVID-19 priamo počas dovolenky.
Dobrá správa – nové druhy poistenia aj od slovenských poisťovní už pokrývajú tieto riziká (prípadne ho poisťovne v najbližšom období pripravujú). Navyše, kto má zakúpenú letenku od spoločnosti EMIRATES dostane zadarmo ku svojej letenke Multi-risk poistenie, ktoré pokrýva:

  • výdavky na liečbu a nutný prevoz domov až do výšky 500 000 USD
  • storno poplatky v prípade ochorenia COVID-19 do výšky 7500 USD
  • storno poplatky v prípade ak Váš príbuzný ochorie na COVID-19 do výšky 7500 USD
  • odškodné vo výške 150 USD za deň, ak by ste museli ostať v povinnej karanténe z dôvodov ochorenia COVID-19
  • iné poistné benefity napr. pre učiteľov a študentov

Multi-risk produkt poskytuje spoločnosť EMIRATES pre všetky zakúpené letenky (aj keď si ju zakúpite cez nás) s odletom do 31.januára 2021 (dátum príletu môže byť až do 31.januára 2022). Predpokladá sa predĺženie platnosti tohto produktu aj na odlety po 31.januári 2021 – ak však čítate tento článok neskôr, informujte sa u nás o aktuálnej ponuke.

Horúca novinka: Atlantis the Palm

Pre tých z vás, ktorí ste si zamilovali hotel Atlantis the Palm máme výborné správy. Hotel vo februári 2021 rozširuje akvapark (Atlantis Aquaventure) o 34 metrovú vežu, ktorá poskytne 12 nových toboganov pre malé deti aj skúsených „vodných“ veteránov.
Veži bude kraľovať 449 m dlhý tobogán Mammoth Blast (údajne najdlhší na svete). Hotel získal minulý rok ocenania World’s Leading Landmark Resort, World’s Leading Hotel Dining & Entertainment Experience a World’s Leading Hotel Suite a tak sa zaradil medzi najvyhľadávanejšie hotely sveta.

Cenovo výhodné ponuky s www.reisen.sk

Všetky ponuky do Dubaja s priamymi aj prestupovými odletmi z Viedne a širokou ponukou hotelov nájdete na našom portáli www.reisen.sk. K dispozícii sú dlhodobé pobyty ako aj tie na pár dní. Týždeň v Dubaji v štvorhviezdičkovom hoteli pre 1 osobu s raňajkami začína na 600 EUR, s all inclusivom 750 EUR. Všetky naše ponúkané zájazdy sú poistené proti insolventnosti cestovnej kancelárie. Naši predajcovia Vám radi poradia ku akejkoľvek Vašej otázke.

Komentujte ako prvý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *