Press "Enter" to skip to content

Exotika počas „koronavírusovej doby“.

Kam za exotikou počas koronakrízy

Ak sa už neviete dočkať možnosti vycestovať za slnečnými lúčmi a piesočnatými plážami, určite pokračujte v čítaní.
Máme pre Vás dobrú správu. Svet sa pomaly otvára a prispôsobuje sa novým pravidlám pri cestovaní a ubytovaní. Ponuka je však stále limitovaná a obmedzuje sa na vybrané destinácie hotely a lety. Nečakajte preto „štandardnú“ širokú ponuku letov, hotelov a termínov. Ceny napriek očakávaniam mnohých cestovateľov neklesli, udržali si svoju hladinu a pri niektorých destináciách aj stúpli.

Pláž Karibiku


Vianočné a povianočné lety z Bratislavy a Viedne

Slovenské cestovné kancelárie predstavili zaujímavé ponuky dovolenkových balíčkov na Maledivy, Zanzibar a Spojené arabské emiráty.
Na Maledivy dokonca s priamym vianočným letom z Bratislavy. Maledivy sú tak jediná exotická destinácia aktuálne dostupná aj priamym letom z Bratislavy. Lietadlo, s ktorým na Maledivy priletíte tam na Vás bude aj čakať, ak by sa vážne zmenila situácia a bolo by potrebné flexibilne a rýchlo zariadiť návrat späť.
Navyše ku ponuke na Maledivy získate aj produkt COVID-19 garancie, vďaka ktorému Vám cestovná kancelária refunduje 100% zaplatenej sumy v prípade, ak by Váš PCR COVID-19 test pred konaním zájazdu vyšiel ako pozitívny. Takisto Vám cestovná kancelária obratom vráti zaplatené finančné prostriedky, ak by sa zájazd z dôvodu štátnych obmedzení nemohol uskutočniť.

Rakúske a nemecké cestovné kancelária prichádzajú so širokou ponukou destinácií a zaujímavými cenami. S niektorými priamymi (Dubaj, Doha, Male, Bangkok, Maurícius od marca) a viacerými prestupovými letmi tak môžete letieť takmer do všetkých kútov sveta. Mimoriadne COVID-19 garancie však zväčša poskytujú len pri charterových letov, tie sa však plánujú až na jar a leto 2021.

Poistenie
Ak rozmýšľate, či sa dáte pred cestou poistiť, odpoveď znie určite – ÁNO. Odporúčame komplexné cestovné poistenie s nadštandardným poistením storna,
v prípade, ak by ste na zájazd nemohli nastúpiť zo zdravotných dôvodov. Pozor však na výluky, poisťovne neposkytujú poistné krytie na liečebné náklady vzniknuté v súvislosti s COVID-19 ani krytie na poistenie storna, v prípade, ak by ste ochoreli na COVID-19. To kryjú iba garančné produkty cestovných kancelárií, o ktorých píšeme vyššie.

Návrat na Slovensko
V rámci aktuálnych epidemiologických opatrení proti šíreniu COVID-19 po návrate na Slovensko zo štátov, ktoré nie sú definované ako menej rizikové ste povinný registrovať sa v elektronickom systéme, a nastúpiť do domácej izolácie, s tým že na piaty deň izolácie môžete absolvovať PCR test – až do jeho negatívneho výsledku zostávate v domácej izolácii. Situácia sa môže meniť, preto Vám odporúčame vždy sledovať stránku https://korona.gov.sk/

Jar 2021
Okrem ponúk na Maledivy, Zanzibar a Spojené arabské emiráty pripravujú slovenské cestovné kancelárie na február a marec aj priamy let z Bratislavy a Košíc do Dominikánskej republiky, na Maledivy a do Spojených arabských emirátov.
Všetky tieto ponuky obsahujú aj špeciálne poistenie v prípade nálezu COVID-19 pred vycestovaním. V ponuke hotelov na Dominikánsku republiku objavíte aj Melia Caribe Beach resort, luxusný komplex známej španielskej hotelovej siete Meliá, ktorý sa nachádza priamo na bielej pláži v letovisku Playa Bávaro iba 15 minút od letiska v Punta Cane.

Maldivy

Turecko a Egypt
Ak nechcete absolvovať dlhý let a radšej ako vo vyhriatom mori trávite čas v nádherných a luxusných rezortoch, určite Vás osloví ponuka letov z Bratislavy a Košíc do Turecka a Egypta. Pri Turecku máte v cene zájazdu zahrnuté aj špeciálne covid garancie. Navyše do Turecka nepotrebujete ani PCR test, ten by Vám však mohli spraviť priamo ne letisku, ak by ste mali zvýšenú teplotu alebo ste javili znaky ochorenia COVID-19. Turecké hotely Vám okrem svojho luxusu poskytnú aj mimoriadnu bezpečnosť v oblasti prevencia COVID-19.

Komentujte ako prvý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *