Press "Enter" to skip to content

Silvester 2020 v Turecku

Viac ako 7 uplynulých mesiacov bolo poznačených výraznými obmedzeniami pri cestovaní. Cestovateľský svet však po náročnom období prichádza s kvalitnými ponukami, ktoré zohľadňujú prípadne riziká vyplývajúce zo situácie spôsobenou aktuálnou pandémiou.

Ak cestovať, tak jedine s cestovnou kanceláriou

Radi cestujete na vlastnú päsť a chceli by ste byť zároveň ochránený proti COVID-19 rizikám? Sklameme Vás, ale takáto kombinácia je takmer nerealizovateľná. Už v zmysle zákona o zájazdoch cestovná kancelária zodpovedá za riadne poskytnutie služieb – to nie je iba fráza z katalógu, ale predovšetkým povinnosť každej cestovnej kancelárie. Čo to v praxi znamená? To, že sa nemusíte obracať na recepciu hotela, vodiča autobusu, kuchára s pripomienkou alebo sťažnosťou, ale môžete tak urobiť vždy voči samotnej cestovnej kancelárii. Navyše, cestovná kancelária je povinná organizovať dovolenku tak, aby jednotlivé služby na seba riadne nadväzovali.  Ak boli Vaše práva zo zájazdu porušené, môžete sa vždy obrátiť na slovenský súd, aby Vám zriadil nápravu prípadne priznal odškodnenie. Avšak v prípade rôznych online portálov sa budete musieť obracať priamo na súdy štátov, v ktorých majú tieto portály sídlo, prípadne na súdy štátov, v ktorých majú sídlo poskytovatelia služieb. To môže byť finančné aj časovo veľmi náročné, v mnohých prípadoch neuskutočniteľné.

Špeciálne COVID garancie

Nad rámec zákonných povinností prichádzajú cestovné kancelárie so špeciálnymi produktami. V prípade Turecka Vám budú bezplatne vrátené finančné prostriedky do 7 dní, ak by došlo k uzatvoreniu hotela alebo hraníc. Navyše do 14 dní pred nástupom na zájazd môžete zájazd stornovať bez poplatkov a udania dôvodu. V takom prípade Vami zaplatené peniaze nebudú prevedené na voucher ale Vám cestovná kancelária vráti celú sumu na účet späť.

Poskytovanie služieb v hoteloch na bezpečnej úrovni

Hotely reagovali na situáciu a výrazne zvýšili bezpečnosť poskytovaných služieb. Rozostupy na plážach, v jedálni, pravidelná dezinfekcia všetkých priestorov, prítomnosť lekára, hygienický balíček grátis, v prípade ochorenia bezplatné poskytovanie ubytovania aj so stravou nad rámec zaplatených služieb v špeciálnej karanténnej časti hotela. Hotely si svoje služby nechávajú certifikovať a tak ponúkané hotely už disponujú certifikátmi kvality v oblasti zdravotnej bezpečnosti ponúkaných služieb.

Aktuálna situácia s testovaním

Pri vstupe do Turecka nemusíte mať negatívny PCR test, tomu sa musíte podrobiť, ak by ste pri vstupe do krajiny mali zvýšenú teplotu alebo vykazovali znaky ochorenia COVID-19. Po návrate na Slovensko nastupuje cestujúci do domácej izolácie, kde najskôr po 5 dňoch môže absolvovať PCR test a po negatívnom výsledku izoláciu ukončuje. (Pozor! Situácia sa môže meniť, preto Vám odporúčame sledovať stránku https://korona.gov.sk/

Lety z Bratislavy a Košíc a obľúbené hotely

Aktuálne Vám radi poskytneme termín 26.12.2020 – 02.01.2021 s dvoma odletovými mestami: Bratislava a Košice. Ide o priame lety, v ktorých stretnete výlučne slovenských klientov. Pripravené sú obľúbené a slovenským cestovateľom známe hotely Adalya Elite Lara, Sueno Deluxe Belek, The Land of Legends Kingdom hotel, Kaya Palazzo Belek a Rixos Premium Belek. V prvých dvoch nájdete v tomto termíne aj slovenských animátorov. Sueno Deluxe Belek odporúčame pre najkomplexnejšie 2-poschodové SPA centrum v Turecku s modernou architektúrou a rozlohou 5 800 m², v ktorom môžete oddychovať celý rok. Adalyu Elite Lara dávame do pozornosti rodinám s deťmi pre vonkajší zábavný park s atrakciami.

Nezabudnite na kvalitné poistenie

Ak rozmýšľate, či sa dáte pred cestou poistiť, odpoveď znie určite – ÁNO. Odporúčame komplexné cestovné poistenie s nadštandardným poistením storna, v prípade, ak by ste na zájazd nemohli nastúpiť zo zdravotných dôvodov. Vždy si však pred uzatvorením poistenia zavolajte do poisťovne, ako by to bolo v prípade ochorenia COVID-19. Niektoré poistovne majú na poistné udalosti pri ochorení COVID-19 výluky. Turecká vláda spolu s komerčnými subjektmi pripravila pre cestujúcich do 65 rokov špeciálne poistenie týkajúce sa prípadných nákladov pri poskytovaní starostlivosti súvisiaceho s COVID 19. Viac informácií nájdete tu: https://www.covidinsurance4turkey.com/

Komentujte ako prvý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *