Press "Enter" to skip to content

Kam s deťmi na Kréte – tipy na výlet

Grécky ostrov Kréta každoročne láka dovolenkárov svojimi zlatistými plážami, nádhernou prírodou, ale aj bohatou históriou. Odlety z bratislavského letiska na Krétu ako aj návrat do SR sú momentálne realizované bez karanténnych obmedzení /je však potrebné 24 hodín vopred vyplniť  elektronický formulár pre vstup/, takže je možné vyberať letnú dovolenku z aktuálnych ponúk týždňových i predĺžených  pobytov v tejto destinácii.  Kréta je výbornou voľbou pri výbere dovolenky, najmä pre rodiny s deťmi. Ak však rozmýšľate ako spestriť na dovolenke program vašim ratolestiam, prinášame vám niekoľko tipov na návštevu atrakcií pre malých, ale aj veľkých:

Labyrinth Park– je rodinný park s množstvom interaktívnych atrakcií. Nachádza sa nad mestom Hersonissos na ploche 15 hektárov. V labyrinte deti  plnia rôzne úlohy a zbierajú motivačné body. Okrem Minotaurovho bludiska so zrkadlami si tu môžete zahrať minigolf, skúsiť jazdu na štvorkolkách, na koni, lukostreľbu, navštíviť eko záhradku s krétskymi bylinkami a ovocím, zvieraciu minifarmu alebo si online zahrať napínavú legendárnu hru „Útek z Atlantídy“. Orientačné vstupné je 10 €, zľavnené 6 €.

Image by Michal Jarmoluk from Pixabay

CRETAquarium Thalassókosmos –  úžasné veľké morské akvárium, ktoré ponúka prehliadku morských živočíchov v rôznych sekciách, kde môžete vidieť žraloky, chobotnice, medúzy, korytnačky Caretta, živočíchy bizarných tvarov a veľa rôznych druhov stredomorskej fauny a flóry. Prehliadku je možné absolvovať  ako audioprehliadku, alebo so sprievodcom. Vitríny sú  dobre značené v niekoľkých jazykoch, okrem iného aj v češtine. Nechýbajú  ani dotykové obrazovky s množstvom informácií o každom živočíšnom druhu.  Akvárium je otvorené denne, vstupné je 10 €, zľavnené 6 €. Areál komplexu na nachádza v oblasti bývalej americkej základne v Gournes, 14 km od Heraklionu a je dobre dostupný po štátnej ceste.

Dinosauria Park – je malou cestou do praveku. Toto prehistorické dobrodružstvo na ploche 16.000 m2  očarí najmä deti. Nachádza sa tu viac ako 50 druhov dinosaurov v životnej veľkosti ktoré očaria kombináciou pohybu a zvuku. Deti čakajú vzdelávacie hry , “ dinosaurie úlohy“ a interaktívne obrazovky, kde sa dozvedia o živote dinosaurov a fosílnych vykopávkach. K dispozícii je aj veľké detské ihrisko, premietanie tematických filmov v 5D a 7D kine ako aj Dino shop s množstvom suvenírov. Areál sa nachádza v Gournes, neďaleko CretAkvária.

Aquaworld Aquarium & Reptile Rescue Centre – menší kontaktný aqua svet a zároveň záchranná stanica, kde väčšina živočíchov, najmä plazov tu našli svoj domov ako  zachránené alebo boli prinesené ako zranené. Povolená je interakcia zo zvieratkami, sú voľné prístupné, môžete sa ich dotýkať, alebo si urobiť jedinečné fotky s exotickými plazmi či  korytnačkami. Aquaworld nájdete v Hersonissose,100 m od zastávky autobusu č. 20, cca 50 m od supermarketu Chalkiadakis. Vstupné je 8 €, zľavnené 4 €.

Aquaparky: v Hersonissose – Aqua Plus  a  Watercity  .  Ďalší aquapark  Bravo Water Park za nachádza v časti  Ammoudara – Heraklion. Zariadenia spĺňajú všetky požadované normy v súvislosti so zabránením šírenia ochorenia COVID-19.

Ak sa rozhodnete dané atrakcie navštíviť, je potrebné dbať na príslušné hygienické nariadenia vyznačené pri jednotlivých vstupoch, najmä nosenie rúšok v interiéroch. Napriek týmto obmedzeniam je však veľkou snahou personálu, aby ste si odniesli príjemné spomienky  z vašej návštevy  a množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

Komentujte ako prvý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *