Press "Enter" to skip to content

Vodopády Nýmf na Korfu

Grécky ostrov Korfu sa nachádza v Stredozemnom mori, je nazývaný aj zeleným ostrovom, či smaragdom Iónskeho mora. Od 25.7.2020 bude možné navštíviť tento ostrov letecky z Bratislavy v utorok a v sobotu tam aj naspäť, čo umožňuje plánovanie 8- ale aj 12- dňovej dovolenky. Let trvá približne 1 h a 45 min. Korfu ponúka kvalitné hotelové rezorty, akým je napríklad aj Mayor Capo Di Corfu 5*, vzdialený od letiska asi 40km. Má výbornú polohu nielen svojim umiestnením priamo na pláži, ale je aj vďačným východiskovým bodom na podnikanie výletov za poznávaním.

Obrázok od Ben Leus z Pixabay

Pobyt pri mori sa dá obohatiť objavovaním krás ostrova na prenajatom aute. Po celom ostrove sú v ponuke požičovne automobilov aj motocyklov, celosvetovo známe /Herz, Avis, Alamo ai./, aj lokálne cenovo zvýhodnené pôžičovne /môžu byť veľké cenové rozdiely/. Cena za požičanie auta je od 120 EUR na 7 dní s prebratím aj odovzdaním vozidla na letisku so štandardným poistením. Dopoistiť sa dá poškodenie okien, pneumatík a škrabancov. Niektoré, najmä nadnárodné, pôžičovne požadujú blokáciu zálohy na kreditnej karte pre prípad krytia pokút a spoluúčasti. Cestné mýto sa platí buď v hotovosti, alebo kreditnou kartou, niektoré autopožičovne ponúkajú elektronické mýtne zariadenia. Autom môžete podniknúť okružnú jazdu ostrovom, objavovať čarovné pláže, alebo sa dostať mimo tradičných turistických “ must see“ miest. Takýmto čarovným miestom sú aj Vodopády Nýmf (Waterfalls of Nymfes).

Vodopády Nýmf sa nachádzajú za dedinou Nymfes v severnej časti ostrova Korfu, 40 minút jazdy autom /cca 33km/ od centra mesta Korfu. Z letiska sa dostanete do dediny asi za 50minút. Dedinka je postavená v údolí pohoria Pantocratoras, k vodopádom vedie z dediny asi 1,5 km poľná cesta. Na tomto mieste s jedinečnou vegetáciou padá vodopád z výšky viac ako 10 metrov do zelenej rokliny. Podľa miestnej legendy sa tu kedysi kúpali Nymfy, v starej mytológii považované za krásne, ale smrteľné dcéry boha Dia a ochrankyne miest. Prechádza a pobyt pri osviežujúcej vode uprostred zelene je osviežujúci a obohacujúci balzam na telo aj dušu dovolenkára.

Komentujte ako prvý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *