Press "Enter" to skip to content

Vírusy a pobyt pri mori

Pobyt pri mori má charakter zdravotného pobytu. Blahodárne účinky má psychická pohoda, výdatná a čerstvá strava, pobyt na slnku, kúpanie v slanej vode, dýchanie vzduchu nasýteného soľami a silicami prímorských rastlín.

Obrázok od Pexels z Pixabay

V súčastnej dobe koronavírusovej hrozby vznikajú oprávnené otázky spojené s rizikovosťou prímorského prostredia s ohľadom na virusovú infekciu.

Vírusy na svoje prežitie potrebujú špecifické prostredie. Základné životné prostredie vírusov je organizmus hostiteľa, kde jedine sa dokážu množiť. Vírusy môžu byť vylúčené z hostiteľského organizmu kašľom, kýchaním, vylučovaním telesných tekutín a stolice (krv, pot, sliny, moč, stolica a podobne). Takto vylúčené vírusy prežívajú určitý čas vzhľadom na prostredie, v ktorom boli vylúčené.

Životnosť vírusov vo všeobecnosti závisí od:

  • teploty, čím je teplota prostredia vyššia tým menšia je životnosť
  • vlhkosť, malá relatívna vlhkosť prostredia (menej ako 40%) a veľmi vysoká relatívna vlhkosť (nad 90%) zvyšujú živostnosť vírusov
  • svetlo, slnečné žiarenia a osobitne jeho ultrafialová časť pôsobí zničujúco na vírusy
  • kyslosť, s rastom zásaditosti prostredia klesá životnosť vírusov
  • slanosť, v slanom prostredí je životnosť vírusov nižšia
  • pevné povrchy, napríklad niektoré ťažké kovy vírusy ničia a naopak vodoodolné povrchy ako nehrdzavejúca oceľ a plasty predlžujú ich životnosť
  • čas, s plynúcim časom infekčnosť vírusov dramaticky klesá

Z uvedeného sa dá predpokladať, že prítomnosť koronavírusu v prírodnom prímorskom prostredí charakterizovanom vysokým podielom slnečných dní, vyššej slanosti vzduchu a v slanej vode je nižšia ako v našich zemepisných šírkach a v sladkej vode. Navyše dovolenkový oddychový pobyt pri mori všeobecne posilňuje imunitu, čím znižuje pravdepodobnosť ochorenia prípadne komplikovaného priebehu bežne sa vyskytujúcich ochorení.

Zaujímavosť:
Životnosť virusu v uschnutých slinách a slinných kvapôčkach je výrazne vyššia ako vo vode.

Zdroj:
Wikipedia
BioRxiv

Komentujte ako prvý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *