Press "Enter" to skip to content

Palác cisárovnej Sissi na Korfu

Korfu – nádherný „zelený “ grécky  ostrov v Iónskom mori je každoročne navštevovaný vďaka príjemným letným teplotám, teplému moru, bohatej vegetácii, histórii, ale aj pohodovej rodinnej atmosfére. Je miestom, kde kedysi pobývala aj rakúska cisárovna Alžbeta z dôvodu, že tunajšia priaznivá prímorská klíma mala blahodárny vplyv na jej zdravotný stav. Zámok Achillion bol jedným z jej letných sídiel a stojí zato ho pri návšteve ostrova navštíviť.

Zámok bol pomenovaný podľa Achilla – antického hrdinu, nakoľko cisárovna bola veľkou milovníčkou starej gréckej antickej kultúry a vzdelanosti.

Obrázok od Devanath z Pixabay

Achilles bol pre ňu symbolom krásy, statočnosti ale aj tragického osudu. Toto neoklasické sídlo v pompejskom štýle s množstvom sôch a nádhernou záhradou je postavený na východnom pobreží ostrova , asi 10km južne od hlavného mesta Kerkyra, na návrší neďaleko Gastouri. Údajne je  tento palác postavený podľa návrhov samotnej Sissi. Miesto poskytuje nádherný výhľad na hlavné mesto, priľahlé  more a veľkú časť ostrova. Očarujúca terasovitá záhrada vybudovaná vo svahu okolo zámku s množstvom paliem, kvetov a zákutí sa tiahne až k niekdajšiemu osobnému prístavu. Verejnosti je sprístupnená však len určitá časť záhrad. 

Orientačné vstupné do paláca a areálu je cca 10€. Pri odchode je tradíciou návštevníkov zastaviť  pri soche malého chlapca a pohladiť jeho zlatý palec, aby sa sem opäť niekedy vrátili…

Na ostrov Korfu sú v tejto letnej sezóne organizované zájazdy s odletmi z Bratislavy, ktorých ponuku si môžete pozrieť TU.

Najneskôr deň pred odletom do Grécka je potrebné vyplniť tento  online formulár pre vstup.

Komentujte ako prvý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *