Press "Enter" to skip to content

Modré Jaskyne na Zante

Ostrov Zakynthos, prezývaný aj Zante, patrí k najslnečnejším ostrovom v Stredomorí.Poskytuje nielen relax na širokých piesočnatých plážach, ale vďaka členitému pobrežiu je ideálny na šnorchlovanie, skúmanie podmorského sveta a potápanie medzi skalami a v jaskynných komplexoch, ktoré nájdete takmer po celom ostrove. Zahynthos je v letných mesiacoch aj miestom hniezdenia morských korytnačiek.

Fascinujúce Modré jaskyne, alebo “ Blue Caves“ patria k úžasným prírodným scenériám ostrova. Nachádzajú sa na jeho severnom cípe. Očarujúca tyrkysovo-modrá voda sa v zábleskoch svetla trblieta a odráža na stenách jaskýň. Svetlo zo slnečných paprskov, vychádzajúce akoby z hlbín, vytvára na skalách a klenbách jaskyne fascinujúce odtiene modrej farby. Je to jedinečný zážitok, ktorý by ste pri návšteve Zakynthosu nemali vynechať.

Obrázok od Erik Karits z Pixabay

Väčšina modrých jaskýň je dostupná len loďou. Z prístavu Agios Nikolaos sa k nim dostanete na výletnej lodičke s presklenným dnom, ktorým môžete pozorovať úžasný podmorský svet, alebo člnom. Do niektorých jaskýň je možné aj vojsť, či zaplávať si v nádhernej modrej vode. Najlepší čas na návštevu je ráno alebo dopoludnia, kedy je efekt odrazov najviac dokonalý.

Väčšina organizovaných výletov na toto miesto sa kombinuje so zastávkou na pláži Navagio /asi 10 minút plavby/. Čarovná lagúna s vrakom lode a bielym pieskom, ktorý kontrastuje s azúrovým morom a vysokými útesmi patrí k najfotografovanejším miestam na svete. Na preskúmanie ostrova a jeho zákutí sa oplatí prenajať si auto na dobu pobytu. Cesty sú pomerne kvalitné, zodpovedajú hornatému reliéfu ostrova. Predpísaná rýchlosť je 50km/h v obci, mimo obce 80km/h.

V letnej sezóne 2020 je možné navštíviť ostrov Zakynthos s odletmi z Viedne. Kompletné balíky služieb vrátane transféru si môžete pozrieť TU.

Komentujte ako prvý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *