Press "Enter" to skip to content

Leto na zámku Vígľaš

Dovolenka na Slovensku môže mať veľa podôb. Pobyt na zámku z 13. storočia, v minulosti pre bežného človeka nepredstaviteľný, je jednou z možností. Priamo v srdci Slovenska, v obci Vígľaš neďaleko mesta Zvolen, sa nachádza a poskytuje svoje luxusné služby hotel The Grand Vígľaš 4*. Ponúka ubytovanie v renesančných historických izbách a apartmánoch /komnatách/, ako aj služby welness centra, stravovanie v 2 reštauráciách /obe veľkoryso zdobené s nádychom histórie/, priehladky zámku, svadobné hostiny a obrady, rôzne ochutnávky či kongresy. Nechýbajú ani priležitostné kultúrne podujatia na nádvorí ako letné kino, vystúpenie sokoliarov, hudobné a večerné programy, ukážka ľudových remesiel, lukostreľba a podobne.

Hotel poskytuje rôzne pobytové balíky služieb – Romantický, Welness, Zámocký, Seniorský, Zásnubný či Draculov pobyt. Balík Leto na zámku zahŕňa: ubytovanie na vybraný počet nocí s polpenziou, welcome drink, večerný program, biliard alebo stolmý tenis, mapu s tipmi na výlety, spomienkový suvenír pri odchode, vstup do wellness, prehliadku zámku so sprievodcom, Wifi, parkovanie. Možné je využiť aj doplnové aktivity za doplatok: piknikový kôš na romantický alebo rodinný piknik / komplet vybavenie+ deky/, e-bike so sprievodcom, jazda na koni alebo na koči / nutné rezervovať vopred/. Atrakciou je Draculov pobyt v špeciálnom apartmáne a nočnou prehliadkou zámku. Pobyt so psom je možný iba v izbe typu Superior za poplatok 15 €/noc. Ponuku pobytov Leto na zámku si môžete pozrieť TU.

Obec Vígľaš na nachádza v údolí rieky Slatina, vo Zvolenskej kotline, cca 15 km od Zvolena. Najlepšie je dostupný vlastnou dopravou, alebo vlakom. Z vlakovej stanice je zámok vzdialený asi 15 minút pohodlnej nenáročnej chôdze. Trasa je dobre značená, cesta vedie cez obec s odbočkou na most ponad rieku Slatina popri obecnom úrade.

Pobyt na zámku môžete obohatiť o výlety do okolia. V hoteli funguje požičovňa bicyklov – 1/2 dňa stojí 10€, požičanie na celý deň 18 €. V obci vystavenú popri ceste nájdete zaujímajú parnú lokomotívu niekdajšej trate lesnej železnice, ako aj miestnu atrakciu – starý vagón slúžiaci ako most cez rieku. V hoteli radi poskytnú mapu s tipmi na trávenie voľného času v okolí – návšteva Zvolenského zámku, Vodného hradu v Hronseku, Zichyho kaštieľ v Divíne a iné.

Komentujte ako prvý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *