Press "Enter" to skip to content

Balos – malý Karibik v Stredozemnom mori

Určite mnohých poteší, že za „rajom na zemi“ nemusíme cestovať až tak ďaleko. Pláž Balos na ostrove Kréta k takýmto miestam určite patrí. Azúrová lagúna s jemným bielym až ružovkastým pieskom a mäkkým morským dnom dáva miestu pravý exotický nádych. Patrí k najfotografovanejším a najvyhľadávanejším miestam na ostrove. Nevšedný ružovkastý odtieň piesku spôsobujú minerálne zvyšky drobných živočíchov – dierkovcov. Ak plánujete tohotročnú dovolenku na Kréte, určite navštívte tento skvost prírody. Na Krétu sa môžete dostať letecky už od 28.júla 2020 na 8 alebo 15 dňový pobyt. Ponuku aktuálnych zájazdov si môžete pozrieť TU.

Balos Lagoon, Crete, Greece
Pláž Balos, Obrázok od stefanlanghp1 z Pixabay

Na pláž Balos na západnej strane Kréty sa môžete dostať buď prenajatým autom, taxíkom, alebo trajektom. Cesta po súši na trase Kissamos- Balos má asi 15,5 km a autom to zvládnete zhruba za polhodinku. Posledný úsek cesty je náročnejší kamenistý terén. Zaparkovať musíte asi 1200 m od pláže a pešo zísť dole na pláž. Cesta taxíkom vyjde cca 14€ – 17 € za jednu cestu. Kto má rád lodné výlety, určite odporúčame zakúpiť celodenný výlet trajektom. Z prístavu Kissamos v Kasteli sa vydáte na približne 45 minútovú plavbu na legendárny pirátsky ostrov Gramvousa. Tu si môžete zaplávať, alebo podniknúť túru k starej benátskej pevnosti na vrchole ostrova. Z vrchu sú fantastické výhľady na záliv. Lagúna Balos je odtiaľ vzialená už len pár minút. V lagúne nie sú žiadne vlny, je krytá takmer zo všetkých strán, voda je tu plytká, pláž je dlhá takmer celý kilometer. Cena za výlet pre dospelú osobu sa pohybuje okolo 50€. Trajekty odchádzajú aj z prístavu v Chánii.

Na Kréte sa nachádzajú ešte dve podobné ružové pláže : Elafonissi a Falassarna. Všetky tri pláže sa nachádzajú na západnej Kréte, každá z nich je jedinečná a okrem oddychu a relaxácie sú aj vďačným miestom na luxusné pohľadnicové zábery z dovolenky.

Komentujte ako prvý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *