Press "Enter" to skip to content

Obnovenie medzinárodnej verejnej hromadnej prepravy osôb medzi Slovenskom, Českom, Maďarskom a Rakúskom

Aktualizované 15. júna 2020

Po zrušení obmedzení pohybu osôb s trvalým alebo prechodným pobytom na území Slovenskej republiky, Českej republiky, Maďarskej republiky a Rakúskej republiky, ako aj osôb zdržiavajúcich sa na ich území, boli zrušené aj obmedzenia a zákazy pre všetky druhy dopravy medzi týmito krajinami. Očakáva sa postupné obnovovanie autobusových a vlakových medzinárodných spojov jednotlivými dopravcami.

S Českom sa dopravné spoje začali obnovovať už včera, pričom Železničná spoločnosť Slovensko oznámila obnovenie pravidelnej medzištátnej prepravy cestujúcich na všetkých hraničných priechodoch s Českou republikou od 9.6.2020. Jedná sa o 48 vlakov diaľkovej prepravy a 45 vlakov regionálnej medzištátnej prepravy.

Ilustračné foto

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal k záležitosti uviedol: „Naozaj som úprimne rád, že súčasná situácia je veľmi priaznivá a dnes majú všetky druhy dopravy otvorené hranice s našimi susedmi s Českom, Maďarskom a Rakúskom. Určite je to pozitívny signál aj pre všetkých dopravcov, ktorí tak budú môcť opäť naštartovať svoje služby pre ľudí, ktorí potrebujú cestovať za prácou či rodinami,“

Zdroj:
Ministerstvo dopravy a výstavby SR
Železničná spoločnosť Slovensko

Komentujte ako prvý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *