Press "Enter" to skip to content

Obnovenie dovolenkových letov

Aktualizované 16. júna 2020

Dovolenkové lety, ako aj všetky ostatné medzinárodné lety s miestom pristátia na Slovensku sú aktuálne povolené z Maďarska, Českej republiky, Rakúska, Nemecka, Lichtenštajnska, Švajčiarska, Slovinska, Chorvátska, Bulharska, Grécka, Cyprusu, Malty, Estónska, Litvy, Lotyšska, Fínska, Nórska, Dánska a Islandu.

Letecké spoločnosti obnovujú v rámci svojich možností, zmeneného dopytu a nových podmienok prevádzky osobnej leteckej dopravy svoju ponuku pravidelných letov a v spolupráci s cestovnými kanceláriami aj ponuku čartrových letov.

Nízkonákladová letecká spoločnosť obnovila predaj leteniek na lety s odletom od 1.7.2020 z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave do 12 destinácií podľa letného letového poriadku. Medzi nimi do nasledujúcich turistických destinácií Paphos (Cyprus), Korfu, Solún (Grécko), Burgas (Bulharsko).

Zdroj: Pixabay

Olga Pawlonka, obchodná a marketingová manažérka Ryanairu pre strednú a východnú Európu a Balkán povedala: “Ryanair s radosťou oznamuje, že z Letiska M. R. Štefánika – Airport Bratislava obnoví od 1. júla spolu 12 pravidelných liniek v rámci letného letového poriadku 2020. Tešíme sa na to, že znovu spojíme priateľov a rodiny a prinesieme do krajín tisíce turistov, ktorí môžu naštartovať regionálnu ekonomiku a ochránia pracovné miesta.“

Svoje lety z Bratislavského letiska obnovila dňa 15.6.2020 aj nízkonákladová letecká spoločnosť Wizzair, keď sa uskutočnil prvý let pravidelnej linky od zrušenia opatrenia, ktorým sa uzatvorili letiská SR pre medzinárodnú verejnú osobnú leteckú dopravu. Jednalo sa o let do Sofie (Bulharsko). Zároveň zo Sofie prileteli prví cestujúci do Bratislavy. K dnešnému dňu ide o jedinú pravidelnú leteckú destináciu zo Slovenska. Odlety sú plánované 3 krát do týždňa.

Zdroj:
Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s. (BTS)

Komentujte ako prvý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *