Press "Enter" to skip to content

2 dňový pobyt v Čechách, Maďarsku a Rakúsku

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky počnúc dňom 27.5.2020 upúšťa od požiadavky preukázať sa negatívnym testom RT-PCR na ochorenie COVID-19 pri vstupe na naše územie a povinnosti absolvovať 14-dňovú karanténu, ak sa občan SR vracia z Maďarskej republiky, Poľskej republiky, Českej republiky, Rakúskej republiky, Slovinskej republiky, Chorvátskej republiky, Nemeckej spolkovej republiky alebo Švajčiarskej konfederácie a zároveň jeho pobyt mimo územia SR nepresiahol 48 hodín.

Vstup občanov SR na územie Českej republiky (podľa Ochranného opatrenia Ministerstva zdravotníctva ČR) a Maďarskej republiky (podľa Rozhodnutia maďarskej vlády 235/2020), je môžný bez preukázania negatívneho testu na nový koronavírus a povinnej karantény cez spoločné hraničné prechody, ak ich pobyt nepresahne 48 hodín.

Na hraniciach SR pri výstupe je potrebné nechať si potvrdiť hraničnou políciou predom vypísaný formulár, ktorý si môžete stiahnúť TU. Dodržanie lehoty sa preukazuje pri vstupnej hraničnej kontrole príslušníkovi policajného zboru SR.

Rakúska republika otvorila hraničné priechody so Slovenskom dňa 17. mája. Pre vstup občanov SR na územie Rakúska je požadované potvrdenie o negatívnom molekulárnobiologickom teste na kronavírus vírus SARS-CoV-2 v nemeckom, anglickom, francúzskom alebo talianskom jazyku nie starším ako 4 dni. Účel cesty sa neskúma. Vzor potvrdenia nájdete TU.

Vstup občanov SR na územie ostatných krajín je upravený podmienkami stanovenými týmito krajinami samostatne, preto je potrebné si ich zistiť vopred.

Zdroj:
Ministerstvo vnútra SR
Veľvyslanectvo Slovenskej republiky vo Viedni
Úrad verejného zdravotníctva SR

Komentujte ako prvý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *